سایت رسمی کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای توس
فیلتر صنعتی توس

فیلتر صنعتی

آنچه در ادامه می خوانید:

فیلتر صنعتی یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنایع مختلف شناخته می‌شود. این فیلتر اجازه نمی‌دهد که ذرات جامد معلق، در سیالاتی مانند مایعات و گازها حرکت کنند. از آنجایی‌که سیالاتی که در صنایع مختلف استفاده می‌شوند، به صورت گاز یا مایع هستند، عمل تصفیه آن هم متفاوت است.

بدین شکل که عمل تصفیه سیالات هم هنگام حرکت سیال و هم وقتی که سیال از حرکت ایستاده باشد، صورت می‌گیرد. هر کدام از این سیالات نیز خواص گوناگونی دارند، بنابراین باید از فیلتر خاصی برای فیلتراسیون استفاده شود. فیلتر هوا، فیلتر روغن، گاز، فیلتر تصفیه آب و جداکننده از جمله فیلترهای صنعتی به شمار می‌روند که برای مصارف گوناگون ساخته شده‌اند.

🎯 انواع  فیلتر صنعتی هوا، فیلتر صنعتی روغن، فیلتر گاز صنعتی، فیلتر جداکننده صنعتی، پیش فیلتر آب صنعتی
💎 کاربرد  تصفیه سیال خروجی، تولید محصولات خود آلاینده
⭐ مزایا جداسازی جامدات از مایعات، عدم انسداد، امکان تخلیه و تمیز کاری

ویژگی‌های فیلتر صنعتی

فیلتر صنعتی از اجزاء مختلفی ساخته شده است‌. این فیلتر به شکلی طراحی شده که نه تنها از ورود ذرات جامد در داخل سیال جلوگیری می‌کند، بلکه می‌تواند هر آنچه به عنوان محلول باقی می‌ماند را نیز تصفیه کند. جداسازی جامدات از مایعات، عدم انسداد و امکان تخلیه و تمیز کاری از جمله ویژگی‌های یک فیلتر صنعتی به شمار می‌آید.

یک فیلتر صنعتی مناسب و با کیفیت، می‌تواند قسمت جامد موجود در سیال را جدا کند. به دلیل آنکه قسمت غشاء و پوسته فیلترها در تماس مستقیم هستند، این کار باید به خوبی انجام شود. همچنین هنگام جداسازی بخش جامد از بخش سیال، به سرعت دچار انسداد نمی‌شود. علاوه بر این پوسته فیلتر به گونه‌ای است که امکان تمیز کاری قالب را فراهم می‌آورد.

کاربرد فیلتر صنعتی چیست؟

کاربرد فیلتر صنعتی بسیار است. تصفیه سیال خروجی، مهمترین کاربرد فیلترهای صنعتی شناخته می‌شود. به طور کلی از این فیلترهای صنعتی در صنایع مختلفی نظیر نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی‌ها، واحدهای آهن‌آلات مواد شیمیایی و صنایعی که برای تولید محصول خود آلاینده تولید می‌کنند، کاربرد دارند.

انواع فیلتر صنعتی

از آنجایی‌که این سیالات دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی هستند، تولیدکنندگان و طراحان، متناسب با این خواص فیلترهای گوناگونی را نیز طراحی کرده‌اند. فیلتر هوا، فیلتر روغن، فیلتر گاز، پیش فیلتر آب و فیلتر جداکننده از جمله فیلترهای صنعتی شمرده می‌شوند:

1.فیلتر صنعتی هوا

فیلتر هوا یکی از انواع فیلترهای صنعتی به حساب می‌آید که برای فیلتر کردن هوا و حذف ذرات اضافی معلق در هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلتر کاربردهای مختلفی در صنایع داروسازی، صنایع غذایی، کارخانجات تولیدکننده مواد شیمیایی، تصفیه هوا و هواسازی، تصفیه هوای ورودی توربین‌ها و کمپرسورها، محیط بیمارستان و سالن رنگ‌آمیزی دارد.

فیلتر صنعتی هوا در بازار با فیلتر هواکش نیز شناخته می‌شود؛ این محصول از تنوع محصولات بالایی برخوردار است. از انواع فیلتر هوا می‌توان به فیلتر کیسه‌ای، بگ فیلتر، فیلتر کفی پلتید، فیلتر هپا، فیلتر اولپا، فیلتر لانه زنبوری، فیلتر تخت فشرده، میکروفیلتر، فیلتر هوای کاغذی، فیلتر نمدی و ایرکاندیشن اشاره کرد. فیلترهای هوا صنعتی هر شش ماه یک بار باید تعویض شوند. اما اگر آلاینده‌های موجود در هوا بیشتر باشد، باید در زمان کوتاه‌تری اقدام به تعویض آن کرد.

2.فیلتر صنعتی روغن

فیلتر روغن صنعتی یکی دیگر از انواع فیلترهای صنعتی شناخته می‌شود. این فیلتر به حذف ناخالصی‌ها و ذرات می‌پردازد. کاربرد این فیلتر برای ماشین آلات مختلفی نظیر صنایع پتروشیمی، صنایع کشاورزی، صنایع نساجی، رنگ‌سازی و فولاد است. در صورت عدم استفاده از این فیلتر، کیفیت عملکرد قطعات به شدت پایین می‌آید و به مرور زمان خراب می‌شوند. از انواع فیلترهای روغن باید به فیلتر روغن هیدرولیک، فیلتر روغن کمپرسور، فیلتر روغن گیربکس و فیلتر روغن سوخت گازوئیل اشاره کرد.

3.فیلتر گاز صنعتی

یکی دیگر از انواع فیلترهای صنعتی، فیلتر گاز صنعتی است. این فیلتر ذرات مایع و جامد موجود در گاز را جدا می‌کند و اجازه نمی‌دهد که رسوب‌های زائد شکل بگیرد. جریان گاز طبیعی در لوله‌ها و ذرات موجود در آن، سبب ایجاد رسوب شده که مشکلاتی همچون افت فشار و کاهش بازدهی را به دنبال دارد. بر همین اساس، باید از فیلتر گاز صنعتی برای تجهیزات و دستگاه‌ها استفاده کرد.

کاربرد فیلتر گاز صنعتی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، پالایشگاه‌های گاز، نیروگاه‌ها، ایستگاه‌ها و خطوط انتقال گاز، ایستگاه‌های تقویت و تقلیل فشار است. فیلتر گازی در دو نوع فیلتر نمدی و فیلتر سرامیکی ارائه می‌شود.

4.فیلتر جداکننده صنعتی

فیلتر جداکننده یا سپراتو کمپرسور از دیگر انواع فیلتر صنعتی به حساب می‌آید. این فیلتر برای جداسازی ذرات در دستگاه‌های کامپرسور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلتر به جداسازی روغن و بخار هوای فشرده در کمپرسور می‌پردازد. فیلتر دینامیکی، فیلتر دیافراگمی، فیلتر جابجایی مثبت، فیلتر اسکرو و فیلتر گریز از مرکز از جمله کاربردهای فیلترهای جداکننده صنعتی است.

5.پیش فیلتر آب صنعتی

پیش فیلتر آب صنعتی، یکی دیگر از انواع فیلترهای صنعتی به شمار می‌رود. این فیلتر در کنار کاربردهای بسیار زیاد، در نیروگاه‌های بخار نیز کاربرد اساسی دارد. این فیلتر معمولا در کارخانه‌های داروسازی، صنایع غذایی و صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

همچنین صنایع شیمیایی، صنایع کشاورزی و گلخانه‌ای، صنایع پتروشیمی، فولاد، صنایع نساجی، کاغذ سازی و رنگ‌سازی از دیگر کاربردهای پیش فیلتر آب صنعتی هستند. علاوه بر این می‌توان به مواردی نظیر مبدل‌های حرارت، سیستم‌های برودتی و تولید آب دیگ‌های بخار، تولید آب مصرفی برای نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و بخار، تامین آب مورد نیاز دام و طیور و تولید آب شرب از آب‌های شور اشاره کرد. فیلترهای آب صنعتی شامل فیلتر کاتریج، فیلتر نخی و فیلتر استیل است.

خرید یک فیلتر صنعتی با کیفیت متناسب با نیاز

فیلتر صنعتی نقش پررنگی را در صنایع مختلف ایفا می‌کند. این فیلتر انواع مختلفی دارد و با توجه به این موضوع کاربردهای آن نیز بسیار است. فیلتر هوا، فیلتر روغن، فیلتر گاز، پیش فیلتر آب و فیلتر جداکننده از انواع فیلترهای صنعتی هستند. این محصول در صنایعی مانند گاز، نفت، پتروشیمی، خودروسازی‌ها و واحدهای آهن‌آلات مواد شیمیایی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای خرید فیلتر صنعتی با کیفیت باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشید. کاربرد فیلتر، عملکرد فیلتر، کیفیت ساخت و داشتن قیمت مناسب از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه کافی داشت. انواع فیلتر توس با داشتن تمامی این ویژگی‌های بهترین گزینه برای خرید به شمار می‌رود و شما عزیزان برای خرید فیلتر توس و ارتباط با کارشناسان فروش می‌توانید با شماره 36055511-051 تماس بگیرید.

فیلتر توس
فیلتر توس

فیلتر توس

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *