سایت رسمی کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای توس
فیلتر کربی توس

فیلتر کربنی

آنچه در ادامه می خوانید:

فیلتر کربنی یا کربن فعال (Activated Carbon) یکی از روش‌هایی است که برای تصفیه آب و فاضلاب از آن استفاده می‌شود. این کار بر پایه جذب مواد آلی موجود در آب، توسط کربن‌های فعال و کاهش شاخص TOC صورت می‌گیرد. با کربن فعال می‌توان به حذف بوی نامطبوع و طعم بد آب پرداخت.

فیلتر کربنی به دلیل داشتن کربن‌های فعال در واکنش با مواد آلی فعال بوده و می‌تواند بسیار سریع مواد آلی را جذب کند. همین موضوع باعث می‌شود تا سطح زیادی از آلاینده‌های موجود در آب حذف شوند. فیلتر کربنی، در سیستم‌های تصفیه آب خانگی استخر و تصفیه فاضلاب‌های صنعتی کاربرد بسیار زیادی دارد. شما عزیزان می‌توانید به جهت استعلام قیمت انواع فیلتر توس نظیر فیلتر کربنی با کارشناسان ما به شماره 37603720-051 در ارتباط باشید.

🎯 انواع فیلتر کربنی گرانول یا دانه‌ای، فیلتر کربن اکتیو پودری، فیلتر کربنی بلاک
💎 کاربرد  حذف ذرات معلق آب، رنگ کدر، بوی بد و طعم نامطبوع
📌 ساختار  تولید شده از چوب، بامبو، پوسته نارگیل، ذغال سنگ، بید، کوار، لیگنین و نفت
⭐ مزایا نصب بسیار راحت، نگهداری آسان، قیمت مناسب، شستشو صافی کربن به روش بک واش

عملکرد فیلتر کربنی چگونه است؟

عملکرد فیلتر کربنی بدان شکل است که می‌تواند آلودگی‌ها را از طریق جذب از بین ببرد. بدان شکل که ترکیبات آلی به سطح فیلتر کربن متصل می‌شوند یا به اصطلاح به آن می‌چسبند؛ در واقع آب و آلاینده‌ها هر دو ترکیب قطبی هستند که به جذب یکدیگر می‌پردازند. هر اندازه سرعت و فشار کمتر باشد، آلودگی‌ها بهتر به کربن می‌چسبند.

به عبارتی هرچه زمان تماس آب با سطح فیلتر کربن بیشتر باشد، تصفیه مؤثرتر خواهد بود. بنابراین آب دارای PH در سطح خنثی، از شیر ورودی وارد مخزن می‌شود و با عبور از لایه‌های کربنی، مواد آلی را از بین می‌برد؛ در نهایت با عبور از سیلیس، مواد جامد معلق نیز حذف شده و آبی زلال و بدون بو، طعم و رنگ از شیر خروجی به بیرون از مخزن منتقل می‌شود.

فیلتر کربنی از چه موادی ساخته می شود؟

فیلتر کربنی از مواد طبیعی مانند چوب، بامبو، پوسته نارگیل، ذغال سنگ، بید، کوار، لیگنین و نفت که توانایی تولید کربن را دارند، تولید می‌شود. اینکه چه ماده اولیه‌ای برای ساخت کربن فعال استفاده شود به میزان بودجه و تجهیزات بستگی دارد.

برای تولید این فیلتر از روش‌های مختلفی نظیر کربن‌زدایی، فعال‌سازی حرارتی و فعال‌سازی شیمیایی استفاده می‌شود. با توجه به جذب بسیار عالی کربن تولید شده توسط پوست نارگیل، بیشتر این نوع کربن برای سیستم‌های تصفیه آب با فیلترهای کربنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کربن‌های فعال شده از پوست نارگیل در مقایسه با سایر فیلترها قیمت بالاتری دارد.

انواع فیلتر کربنی

فیلتر کربنی یا کربن اکتیو انواع مختلفی دارد. این فیلترها با توجه به نوع کربن و اندازه ذرات آن در گروه‌های مختلفی قرار می‌گیرد:

1.فیلتر کربنی گرانول یا دانه‌ای (Granular Activated Carbon)

فیلتر کربنی گرانول یا دانه‌ای (GAC) با دانه‌های کوچک به اندازه شن از جنس کربن، کار تصفیه آب را انجام می‌دهد. سطح تماس و برخورد آب با دانه‌های شنی کربنی، کمتر از نوع پودری آن است و به همین خاطر راندمان کمتری دارد. با این وجود فیلتر کربنی گرانول می‌تواند اکثر ترکیبات آلی موجود در آب را حذف کند.

کاربرد این فیلتر در پروژه‌های مرتبط با تصفیه آب، فاضلاب و گندزدایی است. از فیلترهای کربن گرانولی یا دانه‌ای همچنین می‌توان در داروها و موارد بهداشتی به عنوان یک ماده ضد عفونی‌کننده قوی استفاده کرد.

2.فیلتر کربن اکتیو پودری (Powdered Active Carbon)

فیلتر کربن اکتیو پودری یا PAC توانایی بسیار خوبی در جذب مواد آلی و رفع رنگ، بو و طعم آب دارد. چرا که سطح تماس آن با قطرات آب بسیار زیاد است. همین موضوع باعث شده تا موارد کاربرد آن بسیار باشد:

  • تصفیه آب آشامیدنی (از بین رفتن بو، طعم و رنگ کدر آب به صورت کامل)
  • تصفیه آب استخر (نیازی به استفاده از مواد شیمیایی و گندزدا برای تمیز کردن آب استخر نیست. همچنین باعث سلامتی پوست و بدن می‌شود.)
  • تصفیه فاضلاب صنعتی (انتخاب بسیار مناسبی برای تصفیه فاضلاب صنعتی و به چرخه درآمدن مجدد آب به منظور صرفه جویی در مصرف آن است.)
  • پیش تصفیه اسمز معکوس (در مرحله پیش تصفیه RO برای حذف مواد آلی و کلر موجود در آن استفاده می‌شود. همین موضوع طول عمر فیلترهای اسمز معکوس را افزایش می‌دهد.)

3.فیلتر کربنی بلاک (Active Carbon Filter Block)

فیلتر کربن بلاک یا فیلتر کربن جامد CTO (chlorine_taste_odor ) ساختاری به شکل فیلتر رسوب‌گیر الیافی دارد. کربن بلاک، به صورت فشرده و در قالب یک فیلتر تصفیه آب استوانه‌ای شکل است. این فیلتر در حذف مواد معلق موجود در آب بسیار خوب عمل می‌کند. اما با توجه به بزرگ بودن اندازه و ابعاد کربن، قدرت جذب کمتری دارد. کاربرد فیلتر کربنی بلاک به‌عنوان فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی و تکمیل عملیات تصفیه فیلتر کربن اکتیو است.

مزایای تصفیه آب با فیلتر کربنی

مزایای تصفیه آب با صافی کربن بسیار است. اول از همه اینکه فرآیند فیلتراسیون با فیلتر کربنی طبیعی خواهد بود. فیلتر کربنی از مواد طبیعی همچون ذغال، چوب و پوست نارگیل تولید می‌شود و به همین خاطر مواد شیمیایی به آب اضافه نمی‌کند. از دیگر مزایای استفاده از این فیلتر می‌توان به حذف بو، رنگ و طعم آب، حذف کردن H2S آب، حذف ترکیبات THM، بنزن و رادون اشاره کرد. همچنین شستشو صافی کربن به روش بک واش، نصب بسیار راحت، نگهداری آسان و هزینه کم از دیگر مزایای تصفیه آب با استفاده از فیلتر کربنی است.

خرید فیلتر کربن تصفیه آب

فیلتر کربن از مهمترین اجزای دستگاه تصفیه آب به حساب می‌آید که تاثیر بسیاری بر کیفیت آب دارد. هر چه کیفیت فیلتر تصفیه آب بیشتر باشد، بدون شک عملکرد آن نیز بهتر بوده و به راحتی ناخالصی‌ها آب را از بین می‌برد. از همین‌رو باید یک فیلتر کربنی با کیفیت را خریداری کرد.

با توجه به اینکه انواع مختلفی از فیلتر کربنی در بازار موجود است، انتخاب گزینه مناسب کمی مشکل خواهد بود. اما با خرید از فروشگاه‌های معتبر و مشاوره از کارشناسان آن، می‌توانید بهترین خرید را متناسب با نیاز خود داشته باشید. قیمت فیلتر توس به نسبت سایر برندها، مناسب‌تر بوده و کیفیت آن نیز فوق العاده است. برای استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 37603720-051 تماس بگیرید.

بالا بردن کیفیت آب با خرید فیلتر کربنی

کیفیت آب به دلیل وجود مواد آلی در آن بسیار پایین است. این مواد به دلیل داشتن ساختار کربنی، تاثیر منفی بر کیفیت آب داشته و رنگ، بو و طعم آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند. فیلتر کربنی بخاطر وجود کربن‌های فعال در واکنش با مواد آلی فعال می‌شود و بلافاصله مواد آلی را جذب خود می‌کند. همین امر باعث می‌شود تا سطح زیادی از آلاینده‌های موجود در آب حذف شوند. با توجه به این موضوع خرید فیلتر کربنی بسیار توصیه می‌شود. انواع مختلف فیلتر کربنی کاربردهای بسیاری دارند که می‌توانید با توجه به نیاز خود به خرید آن بپردازید.

فیلتر توس
فیلتر توس

فیلتر توس

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *