سایت رسمی کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای توس
فیلتر الیافی توس

فیلتر الیافی

آنچه در ادامه می خوانید:

فیلتر الیافی یا فیلتر رسوب گیر، یکی از پرکاربردترین فیلترهای تصفیه آب است که در مرحله اول فیلتراسیون دستگاه قرار می‌گیرد. این فیلتر به صورت یک الیاف در هم تنیده بوده و یک ساختار پنبه مانند دارد. فیلتر الیافی (PP)، در اکثر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی برای حذف شن و ماسه، گل و لای و سایر ناخالصی‌های آب استفاده می‌شود.

ساختار فیلتر الیافی به صورت الیافی پلیمری بوده که به دور استوانه باریک و تو خالی پیچیده شده‌اند. برای خرید فیلتر الیافی، باید به کیفیت آن توجه داشته باشید. خرید فیلترهای الیافی با بالاترین سطح کیفی می‌تواند از کوتاه شدن طول عمر فیلتر جلوگیری کند. انواع فیلتر توس دارای بالاترین کیفیت هستند وبا قیمت مناسب به بازار عرضه می‌شوند. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36055511-051 تماس بگیرید.

🎯 انواع فیلتر PP اینلاین، فیلتر PP کارتریجی
💎 کاربرد در دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی، دستگاه تصفیه آب صنعتی، پیش تصفیه ورودی ساختمان
📌 ساختار  تولید شده از الیاف پلیمری
⭐ مزایا حذف تمام آلاینده‌های فیزیکی و ذرات معلق، جلوگیری از بروز مشکل در ساختار تجهیزاتی نظیر دیگ‌های بخار

عملکرد فیلتر الیافی چگونه است؟

عملکرد فیلتر الیافی مانند یک صافی بوده که تنها آب را از خود عبور می‌دهد و جلوی ذرات معلق درشت را می‌گیرد. در واقع فیلترهای رسوب‌گیر از طریق فرآیندی به نام فیلتراسیون مکانیکی کار می‌کنند. این فیلتر با استفاده از مناطق سطحی گسترده، به گرفتن مقادیر زیادی ذرات معلق می‌پردازد.

فیلتر رسوب‌گیر برای فیلتر کردن ذرات معلق از یک شیب عمقی استفاده می‌کند. بدین شکل که مرکز فیلتر الیافی، تراکم زیادی داشته و این تراکم با حرکت به سمت لایه‌های بیرونی فیلتر کاهش پیدا می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که ذرات کوچک و کوچکتر در طول مسیر فیلتر شوند. فیلترهای الیافی به عنوان پیش تصفیه سایر سیستم‌های تصفیه آب استفاده می‌شوند. به همین خاطر فیلتراسیون رسوب، اغلب با سایر روش‌های تصفیه نظیر اسمز معکوس یا تصفیه ماوراء بنفش کار می‌کند.

ساختار فیلتر الیافی

الیاف پلیمری، ساختار فیلتر الیافی را تشکیل می‌دهند که به دور استوانه باریک و تو خالی قرار گرفته‌اند. طراحی فیلترهای الیافی بدین شکل است که تراکم الیاف در تمام سطح آن یکسان نیست؛ فشردگی الیاف از سمت داخل به بیرون بیشتر می‌شود. دقت فیلتراسیون فیلتر الیافی بر حسب میکرون است.

فیلترهای PP در دقت‌های 1 تا 100 میکرون طراحی و به تولید می‌رسند. این فیلترها، بسته به کاربرد مورد نظر جهت تصفیه آب در مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب فیلترهای الیافی در بازار با دقت 1 تا 5 میکرون هستند. هر چه فیلتراسیون فیلتر PP بیشتر باشد، تراکم الیاف داخلی آن بالاتر بوده و دقت فیلتر در حذف ذرات ریزتر بیشتر خواهد بود.

فیلتر الیافی چه املاحی را حذف می کند؟

فیلترهای الیافی یا رسوب‌گیر، به حذف ذرات معلق می‌پردازند. این فیلتر می‌تواند ذره‌های خاک، ماسه، گرد و غبار و مواد زائد را که دارای اندازه میکرون هستند را از آب حذف کند. همچنین فیلترهای رسوب‌گیر توانایی خارج کردن کدورت از آب را که در اثر وجود مواد جامد معلق در آب ایجاد می‌شود را دارند. اما فیلتر الیافی، مواردی همچون فلزات سنگین، مواد شیمیایی، باکتری‌ها و ذرات حل شده را نمی‌تواند از آب حذف کند.

انواع فیلتر الیافی

فیلتر الیافی (PP) به لحاظ ظاهری انواع مختلفی مانند اینلاین و کارتریجی دارد:

1.فیلتر PP اینلاین

فیلتر الیافی اینلاین، اغلب در مقیاس‌های خانگی و به عنوان محافظ ممبران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلتر نیازی به نصب داخل هوزینگ نداشته و می‌توان آن را به راحتی بر روی سیستم تصفیه آب نصب کرد. اندازه این فیلتر کوچک بوده و فضای زیادی را نمی‌گیرد.

2.فیلتر PP کارتریجی

فیلتر PP کارتریجی در درون هوزینگ نصب می‌شود. نصب و تعویض این فیلتر در مقایسه با  فیلتر الیافی اینلاین سخت‌تر است، ولی در عین حال قیمت کمتری نسبت به فیلتر PP اینلاین نیز دارد.

انواع فیلتر الیافی بر اساس ابعاد

فیلتر الیافی یا PP در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. ابعاد فیلتر بر اساس دو پارامتر ضخامت و ارتفاع است. ارتفاع فیلتر PP در اندازه‌های 7، 10، 20، 30 و 40 اینچ به تولید می‌رسد. هر یک از این ابعاد فیلتر الیافی، کاربرد مخصوص به خود را دارند. هر چه ارتفاع فیلتر بیشتر باشد  به علت وجود سطح مقطع بیشتر، افت فشار کمتری ایجاد خواهد کرد. همچنین ضخامت فیلتر الیافی در دو اندازه 2.5 و 4 اینچی است. این دو مدل فیلتر به ترتیب با نام‌های اسلیم و جامبو شناخته می‌شوند. مدل جامبو با داشتن تعداد لایه‌های بیشتر، ظرفیت بالاتری برای جذب ذرات معلق موجود در آب دارد.

کاربردهای فیلتر الیافی چیست؟

فیلترهای الیافی با توجه به نوع و ویژگی‌های خاص خود، کاربردهای متفاوتی دارند:

  • دستگاه تصفیه آب خانگی (فیلترهای الیافی در این سیستم‌ها قادر به حذف تمام آلاینده‌های فیزیکی و ذرات معلق هستند.)
  • دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی (در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی اغلب فیلتر الیافی اسلیم 20 اینچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.)
  • دستگاه تصفیه آب صنعتی ( استفاده در پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی برای از بین بردن ذرات معلق)
  • پیش تصفیه ورودی ساختمان
  • صنایع مختلف (جلوگیری از بروز مشکل در ساختار تجهیزاتی نظیر دیگ‌های بخار)

نکاتی برای خرید فیلتر الیافی

فیلتر الیافی برای اینکه عملکرد درستی داشته باشد باید از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد. با توجه به این موضوع، باید نکاتی را قبل از خرید این محصول مد نظر داشت. وزن، جنس، تراکم، استحکام و برند از جمله مواردی هستند که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه داشته باشید. هر چه وزن فیلتر الیافی بیشتر باشد، مشخص خواهد بود که از الیاف با کیفیت‌تری برای ساخت آن استفاده شده است. پلی پروپیلن، بهترین جنس الیافی بوده که برای ساخت فیلتر الیافی از آن استفاده می‌شود. همچنین بدنه فیلتر باید از استحکام خوبی برخوردار باشد. بنابراین با خرید بهترین برند فیلتر الیافی می‌توانید، تمامی فاکتورهای یک فیلتر با کیفیت را در کنار هم داشته باشید.

فیلتر الیافی؛ نیاز ضروری هر دستگاه تصفیه آب

فیلتر الیافی یا رسوب‌گیر یکی از اجزای مهم سیستم‌های تصفیه آب به حساب می‌آید. این فیلتر می‌تواند به حذف مواد فیزیکی همچون شن و ماسه، خاک، گل و لای، املاح و هرگونه ذرات ریز بپردازد. هنگامی‌که آب از دیواره فشرده فیلتر وارد می‌شود، مانند توری عمل کرده و ذرات ناخالصی را جذب کرده و جلوی عبور آن‌ها را می‌گیرد. فیلتر PP در ابعاد و ضخامت مختلفی تولید می‌شود. بنابراین می‌توان از آن در مقیاس‌های خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی، پیش تصفیه ورودی ساختمان و صنایع مختلف استفاده کرد. خرید فیلتر الیافی با کیفیت بالا، هم عملکرد بهتری خواهد داشت و هم طول عمر آن را بالا خواهد برد.

فیلتر توس
فیلتر توس

فیلتر توس

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *